adwokat łódź usługi podatkowe poznań

Bezpieczeństwo podczas wyjazdu jest niezwykle ważne, dlatego warto dopilnować wszystkich kwestii z nim związanych jeszcze przed wyjazdem. Zanim udasz się w samotną podróż, musisz pamiętać o numerze ICE.

Jest to numer do kontaktu w nagłym wypadku. Wprowadź do książki telefonicznej w swoim telefonie kontakt o takiej nazwie i podaj numer osoby, z którą będą mogły się skontaktować służby ratunkowe, jeśli Tobie się coś stanie.

Musisz mieć świadomość, że nie będziesz mógł liczyć na pomoc współtowarzysza podróży, będziesz zdany tylko na siebie. Dzięki numerowi ICE ratownicy będą mogli szybciej i skuteczniej udzielić pomocy, uzyskując informacje o przebytych chorobach lub przyjmowanych lekach, a także przekazać wiadomość o Twoim wypadku.

Warto też mieć zawsze przy sobie, w kieszeni bądź w portfelu, niewielką kartkę z napisem ICE i danymi kontaktowymi do najbliższych osób. Zastanawiając się czyj numer oznaczyć jako ICE, wybierz osobę, która wie o Twoich chorobach, przyjmowanych lekach czy jaką masz grupę krwi.

Oczywiście, nie musisz podawać tylko jednego numeru, możesz podpisywać kontakty ICE1, ICE2, ICE3. Może się to okazać przydatne, gdy pierwsza osoba nie będzie mogła odebrać telefonu.

Jeśli wyjeżdżasz za granicę, zwróć uwagę, aby podać kontakt do osoby, która mówi w języku angielskim.