adwokat rozwody poznań Mecenas Michał Zając

Obecnie rynek oferuje całą masę przeróżnych diet, których utrzymanie jest niezmiernie trudne. Niestety, ludzie nie zastanawiają się, czy są przykładowo odpowiednie dla ich organizmów. Niektóre rozwiązania są wręcz niebezpieczne, zwłaszcza jeśli mowa o głodówkach. Dobrze jest mieć plan żywieniowy i go przestrzegać – unikać wysokokalorycznych dań, tłuszczów i nadmiaru kalorii.

Jednak nie zawsze dieta będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ każda opiera się na eliminacji danych składników, których z biegiem czasu zacznie brakować naszemu organizmowi. Czy da się schudnąć bez diety? Pewnie, że tak. Jednak nie działa to na zasadzie ,,nic nierobienia’’. Oto kilka zasad, których przestrzeganie niemal gwarantuje pozbycie się zbędnych kilogramów:

  • Nie wolno pomijać żadnych posiłków w ciągu dnia.

    Powinno ich być pięć lub więcej. Ważne jest, aby nie były obfite i bogate w niepotrzebne tłuszcze. Najważniejsze jest oczywiście śniadanie, które odpowiada za energię, dzięki której funkcjonujemy przez większość dnia. Osoby, które rezygnują ze śniadań nie tylko narzekają na gorsze samopoczucie.

    Są także narażone na wiele bardzo poważnych chorób;

  • Odpowiednie odżywianie i odmawianie sobie podjadania to klucz do sukcesu zgrabniejszego ciała. Najgorsze jest jedzenie słonych i słodkich przekąsek pomiędzy głównymi posiłkami. Zwyczajnie nie działają korzystnie na tkankę tłuszczową, a wręcz przeciwnie;
  • W momencie nadejścia ochoty na jakiś wyjątkowy słodycz – warto porozmawiać ze sobą szczerze. Tak właśnie – sam ze sobą.

    Zadawanie sobie pytań może w bardzo skuteczny sposób przyczynić się do odmówienia sobie kuszącego pączka na rzecz rozmyślania o pięknych efektach tych ograniczeń.

.