Couchsurfing to coraz bardziej ciesząca się popularnością forma taniego podróżowania oparta na wzajemnym zaufaniu. Jak wiadomo, zakwaterowanie dla jednej osoby w hotelu jest bardzo kosztowne, może warto więc skorzystać z ofert darmowego nocowania w prywatnych domach i mieszkaniach? Zwolennicy takiego sposobu podróżowania twierdzą, że zyskują dzięki temu cenne doświadczenia, wspaniałe znajomości oraz lepiej poznają kulturę i specyfikę odwiedzanego kraju.

Host często może się okazać osobą bardzo pomocną, która pokaże Ci najciekawsze miejsca, o których nie ma mowy w przewodnikach oraz wieczorem dotrzyma towarzystwa, przez co nie będziesz się czuł samotny. Zanim wybierze się osobę, u której spędzi się kilka nocy, należy dokładnie prześledzić jej profil.

Wskazane jest przejrzeć jej grono znajomych oraz otrzymane referencje. Dzięki temu zobaczysz czy osoba jest wiarygodna oraz czy były z nią wcześniej jakieś problemy.

W ten sposób można uniknąć przykrych sytuacji, takich jak brak kontaktu z gospodarzem w dniu przyjazdu.Warto także kierować się intuicją oraz zamieszczonymi zdjęciami.

Jeśli w czasie wymiany wiadomościami osoba wzbudza w nas niechęć i obawę, lepiej zrezygnować. Couchsurfing to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także świetna przygoda i nowe znajomości, warto jednak być ostrożnym.

Gdy już będziesz wiedzieć u kogo się zatrzymasz, dla własnego bezpieczeństwa, podziel się tymi informacjami z rodziną.