Prawo cywilne, Środa Wielkopolska, adwokat Michał Zając zarzuty od nakazu zapłaty

Couchsurfing to coraz bardziej ciesząca się popularnością forma taniego podróżowania oparta na wzajemnym zaufaniu. Jak wiadomo, zakwaterowanie dla jednej osoby w hotelu jest bardzo kosztowne, może warto więc skorzystać z ofert darmowego nocowania w prywatnych domach i mieszkaniach? Zwolennicy takiego sposobu podróżowania twierdzą, że zyskują dzięki temu cenne doświadczenia, wspaniałe znajomości oraz lepiej poznają kulturę i specyfikę odwiedzanego kraju.

Host często może się okazać osobą bardzo pomocną, która pokaże Ci najciekawsze miejsca, o których nie ma mowy w przewodnikach oraz wieczorem dotrzyma towarzystwa, przez co nie będziesz się czuł samotny. Zanim wybierze się osobę, u której spędzi się kilka nocy, należy dokładnie prześledzić jej profil.

Wskazane jest przejrzeć jej grono znajomych oraz otrzymane referencje. Dzięki temu zobaczysz czy osoba jest wiarygodna oraz czy były z nią wcześniej jakieś problemy.

W ten sposób można uniknąć przykrych sytuacji, takich jak brak kontaktu z gospodarzem w dniu przyjazdu.Warto także kierować się intuicją oraz zamieszczonymi zdjęciami.

Jeśli w czasie wymiany wiadomościami osoba wzbudza w nas niechęć i obawę, lepiej zrezygnować. Couchsurfing to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także świetna przygoda i nowe znajomości, warto jednak być ostrożnym.

Gdy już będziesz wiedzieć u kogo się zatrzymasz, dla własnego bezpieczeństwa, podziel się tymi informacjami z rodziną.

www.3deko.waw.pl