https://komorniksadowy.rzeszow.pl/

Samotna podróż to doskonała okazja do zawierania nowych znajomości. Można poznać wiele ciekawych osób, uzyskać pomoc czy znaleźć współtowarzysza podróży. Jednak trzeba być czujnym, ponieważ nie wiadomo czy na pewno dobre zamiary wobec nas mają nowi znajomi.

Szczególnie narażone na niebezpieczeństwo są samotnie podróżujące kobiety. Do osób, które właśnie poznaliśmy należy stosować zasadę ograniczonego zaufania. Ważne jest, aby nie chwalić się, ile pieniędzy zabraliśmy w podróż.

Jeśli spędzasz wieczór z grupą nowo poznanych osób, pamiętaj, aby nie pić przynoszonych przez nich drinków i napojów. Najbezpieczniej będzie kupować napoje w butelkach fabrycznie zamkniętych. Pamiętaj także, aby idąc tańczyć, nie pozostawiać ich na stoliku.

To dobra chwila, aby coś Ci dosypać. Jeśli nowi znajomi wydają Ci się podejrzani, bądź asertywny, podziękuj za propozycję spędzenia wolnego czasu i powiedz, że masz już inne plany. Nie bój się zgłaszać próby przestępstwa na policję.

Numer alarmowy 112 jest numerem ogólnoeuropejskim, dodatkowo w Polsce możesz dzwonić pod 997. Podróżując do krajów spoza Unii Europejskiej, warto sprawdzić obowiązujące numery alarmowe. Należy pamiętać, aby w zawieraniu nowych znajomości przede wszystkim być ostrożnym oraz zachować zdrowy rozsądek.

wakacje dla seniora