https://aspazja.pl/ Jeśli masz nienaganną figurę to suknia ślubna z gorsetem będzie pasować idealnie

Jak wiemy kanony piękna zmieniały się istotnie na przestrzeni wieków. Co najważniejsze jednak, zmieniają się one nieustannie i stosunkowo szybko.

Zatem to, co dziś jeszcze uznawane jest za symbol piękna, już jutro może być jedynie przeciętne, lub wręcz niepożądane. Aby zobaczyć, jak szybko zmieniają się aktualnie „obowiązujące” kanony piękna, nie musimy wracać daleko w przeszłość do minionych epok.

Tak naprawdę wystarczy, jeśli wrócimy pamięcią wstecz zaledwie kilkanaście, może kilkadziesiąt lat. Za wyjątkowo piękne uważano wtedy kobiety wysokie i szczupłe.

W najlepszych domach mody, po wybiegach przechadzały się modelki o smukłych sylwetkach. Panująca moda na szczupłe ciało sprawiła jednak, że coraz więcej młodych dziewcząt, chcąc osiągnąć ideał piękna, wpadała w takie choroby, jak anoreksja czy bulimia.

Coraz głośniej zaczęto mówić o potrzebie walki z takim wzorem piękna, na rzecz lansowania zdrowego ciała. Na efekt nie trzeba było długo czekać.

Niektórzy projektanci sami zaczęli zapraszać modelki o nieco pełniejszych kształtach, by te zaprezentowały ich najnowsze kolekcje. Pojawiła się moda na szczupłe, ale zarazem zdrowe i pełne ciało oraz wysportowaną sylwetkę.

www.27grudnia1918.com