toyota używana naklejki odblaskowe na tablice rejestracyjne

Planujesz wynająć auto we Wrocławiu? To świetna opcja na wakacyjne wyjazdy, dojazdy na uroczystości rodzinne czy codzienną jazdę po mieście! Wypożyczalnie samochodów oferują naprawdę szeroką ofertą aut do wynajmu – osobowe do 5 lub do 9 osób wraz z kierowcą, a nawet auta dostawcze. Wiele samochodów wyposażonych jest w różne udogodnienia, które sprawiają, że jazda jest komfortowa, ale i bardziej bezpieczna. Możesz wybrać wynajem tylko na kilka dni (krótkoterminowy) lub na dłużej – nawet na kilka lat (długoterminowy). Zanim jednak zdecydujesz się na wypożyczenie samochodu, zobacz, na co zwrócić uwagę i na jakie haczyki musisz uważasz!

Koszt wypożyczenia auta

Wiadomo, że atrakcyjna cena wynajmu samochodu we Wrocławiu przyciąga wielu chętnych, ale przy wypożyczaniu auta nie kieruj się jedynie jego niską, okazyjną ceną! Oczywiście możesz trafić na sezonową promocję lub zyskać rabat, ale jeśli wynajem danego auta jest podejrzanie zbyt niski, powinno to wzbudzić Twoje wątpliwości. Pamiętaj, że najważniejsze jest bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.

Może się okazać, że niska cena wynajmu wynika z tego, że nie obejmuje ona ubezpieczenia OC i AC czy dodatkowego wyposażenia, takiego jak foteliki dziecięce czy klimatyzacja. Jeśli wybierasz się w dłuższą podróż, zwróć uwagę czy auto posiada komfortowe dodatki – klimatyzację, dodatkowy bagażnik i inne tego typu.

Sprawdź stan samochodu

W momencie, w którym będziesz wypożyczać dane auto, nie zapomnij o sprawdzeniu jego stanu. Dokładnie obejrzyj samochod i wyklucz ewentualne defekty, takie jak zadrapania, otarcia i usterki. Jeśli takowe znajdziesz, poinformuj o tym wypożyczalnię, jeszcze przed wyjazdem z firmy.

W innym wypadku, wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu może przyjąć, że wady powstały z naszej winy i obciążyć nas za to kosztami.

Limit kilometrów – sprawdź umowę!

Kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę jeszcze przed wypożyczeniem konkretnego samochodu to limit kilometrów. Dokładnie przestudiuj umowę wynajmu auta w kwestii limitu kilometrów – powinno być to jasno określone w umowie. Wypożyczalnia powinna Cię poinformować, jakie opłaty zostaną naliczone po przekroczeniu dopuszczalnego dziennego przebiegu. Lepiej mieć tego świadomość, niż później dziwić się wysokiej kwocie, która została naliczona za dodatkowo przejechane kilometry.

Inne kwestie

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu we Wrocławiu? Z pewnością na kwestię ubezpieczenia – OC to podstawa! Sprawdź takie stan baku w aucie – większość firm oferuje wypożyczenie samochodu z pełnym bakiem i takiego zwrotu oczekuje.

koparki kołowe terex części