Radca prawny Katowice sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym druk

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że tabelki, w których ujmuje się właściwe proporcje wagi do wzrostu i kilku innych elementów, mają charakter umowny. Niewielkie odchylenia od tych „norm” nie stanowią żadnego problemu, a wynikają one często z indywidualnych cech naszego organizmu. Dlatego też nie zawsze musimy brać się za odchudzanie, kiedy minimalnie nie wpasowujemy się w te standardy.

W dzisiejszych czasach odchudza się wielu ludzi, a część z nich robi to zupełnie niepotrzebnie. Oczywiście, dobrze jest dbać o swój organizm, jednak nie trzeba być przy tym perfekcjonistą, ponieważ perfekcjonizm może czasami doprowadzić nas do sporych problemów natury zdrowotnej. Zbyt radykalne zbijanie masy ciała, nawet jeśli ogólnie jest wskazane, nie może również przebiegać zbyt szybko, bo człowiek po prostu wykończy swój organizm.

Różnice pomiędzy naszymi organizmami nie są jakoś szczególnie duże i dlatego często takie rzeczy, jak właściwa waga, ujmuje się w tabelki. Nigdy jednak nie powinniśmy traktować ich jako ostatecznych wyroczni. Poza tym, minimalna nadwaga nie jest dużym problemem.

www.tajnahistoriarzeszowa.pl