likwidacja szkód majątkowych radca prawny prawo gospodarcze Warszawa

Osoby uprawiające sport często podejmują decyzję o zakupie popularnych suplementów diety czy też odżywek. Za ich sprawą organizm szybciej spala tłuszcz i buduje tkankę mięśniową, dzięki czemu efekty ćwiczeń stają się szybciej widoczne.

Wielką zaletą suplementów diety jest bez wątpienia fakt, że bez problemu można je nabyć w każdej aptece i to bez recepty. Odżywek nie można jednak używać w profesjonalnym sporcie jako dopingu.

Suplementy diety dla sportowców są w zupełności bezpieczne dla zdrowia, oczywiście pod warunkiem, że stosuje się je rozsądnie. W suplementach diety dla sportowców ważną rolę odgrywa synefryna, wykazująca podobne działanie do kofeiny.

Dzięki niej organizm zostaje pobudzony i zyskuje energię do długich treningów. Synefryna przyspiesza również metabolizm i zmniejsza apetyt.

Należy jednak pamiętać, by nie stosować suplementów z synefryną w nadmiarze, gdyż grozi to podniesieniem ciśnienia, drżeniem rąk oraz wywołaniem palpitacji serca. Dla osób aktywnych cenny jest również chrom oraz kreatyna, która pomaga budować tkankę mięśniową.

www.baliccy-art.pl