https://aspazja.pl/zabiegi/przekluwanie-uszu montibello

Pielęgnacja skóry twarzy to czynności, które powinny wejść każdemu człowiekowi w nawyk. Dlaczego? To właśnie odpowiednia pielęgnacja determinuje to, w jakiś sposób skóra będzie wyglądać za kilka lub kilkanaście lat. Przyznaj więc, że warto poświęcić chwilę uwagi na to, by dowiedzieć się w jaki sposób dbać o skórę twarzy i jakich kosmetyków używać.

Oczywiście, nie ma sprawdzonego i uniwersalnego sposobu. Najważniejsze jest to, by rozpoznać swój typ cery, dzięki czemu możliwe będzie dobranie odpowiednich, najbardziej działających kosmetyków. Pielęgnacja krok po kroku, czyli czego nie wolno pominąć:

 • Idąc na zakupy, warto zastanowić się jakich kosmetyków potrzebujemy jeszcze przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

  Kupowanie produktów pod wpływem chwili to nie tylko spory wydatek, ale także strata innego typu. Nieodpowiednio dobrane środki pielęgnacyjne mogą się po prostu nie przydać, a w niektórych przypadkach działać wręcz na odwrót, niż powinny. Wybierając krem, żel lub tonic warto wiedzieć o rozgraniczeniu cery na: suchą, mieszaną, normalną bądź tłustą;

 • Jeśli jesteśmy już zaopatrzeni w odpowiednie kosmetyki, sprawdźmy w jaki sposób ich używać.

  Twarz powinno oczyszczać się dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Co najważniejsze, szczególną uwagę należy skupić na demakijażu, który powinien być bardzo precyzyjny i dokładny. Dzięki temu, skóra twarzy przez noc ma szansę odetchnąć i nabrać energii na następny dzień.

  Porankowi również powinien towarzyszyć rytuał mycia twarzy. Jednak w tym przypadku pozbywamy się najczęściej nadmiaru sebum i wystarczy do tego mydło hypoalergiczne;

 • Każda skóra twarzy potrzebuje codziennej dawki nawilżenia, bez znaczenia, czy nasza cera jest tłusta, mieszana, a może sucha. Różnica polega jednak na wcześniej już wspomnianym doborze kosmetyków.

  Skóra sucha będzie wymagała znacznie bardziej oddziaływujących produktów, a z kolei tłusta – z jednej strony delikatnego nawilżenia, ale dodatkowo zmatowienia;

 • Oprócz podstawowych czynności i nawyków pielęgnacyjnych, dobrze jest stopniowo wprowadzać zabiegi uzupełniające. Raz w tygodniu warto jest aplikować na twarz maseczkę, a kilka razy w tygodniu peeling, dzięki któremu pozbędziemy się głębszych zanieczyszczeń. Pamiętajmy, że wszystkie te produkty możemy wykonać także w domu!

.

baterie.orientacja.net.pl