https://atl-law.pl adwokat warszawa prawo karne

Trądzik może dotknąć każdego, niezależnie od wieku. Zwykle jest dolegliwością młodzieży, ale zdarza się też u osób dorosłych.

Dermatolodzy i dietetycy są zgodni, że żywienie odgrywa istotną rolę dla kondycji naszej skóry. Istnieje lista produktów, od których należy stronić oraz taka, która zapewni cerze promienny i zdrowy wygląd.

Jak jeść, aby w naturalny sposób, skutecznie walczyć z trądzikiem? Nie tylko fast foody i słodycze psują nam skórę. Białe pieczywo, makarony, ostre przyprawy, sól, a przede wszystkim alkohol i papierosy – te produkty powinny wylecieć na dobre z naszych list zakupów i talerzy.

Dobrze skomponowane menu zdrowej cery powinno zawierać marchewkę, bogatą w witaminę A, która wzmocni skórę i poprawi jej koloryt. Ponadto istotne są witaminy z grupy B oraz PP, które zapewnią wygładzenie i usuną obszary zmienione chorobowo.

Znajdziemy je w wątróbce, jajkach, zbożach i roślinach strączkowych. Do tego dodać należy około 1,5 litra wody dziennie, spożywanej między posiłkami, a stan naszej skóry z pewnością ulegnie poprawie.