jak sprawdzić czy osoba ma długi adwokat sprawy karne warszawa

Suplementy diety coraz częściej pojawiają się na półkach polskich aptek, gdyż ludzie chętnie po nie sięgają. Często jednak bywa tak, że Polacy nie wiedzą, czym tak naprawdę modne suplementy różnią się od leków.

Między lekarstwami a popularnymi suplementami diety istnieje wiele różnic. Po pierwsze, lek jest substancją bądź mieszaniną substancji i posiada właściwości, które leczą lub zapobiegają różnym chorobom.

Lek przed dopuszczeniem do sprzedaży musi również spełnić szereg wymagań i zostać zatwierdzony przez odpowiednie organy. Dodatkowo, producenci lekarstw są zobowiązani do podania szczegółowych informacji o jakości leku oraz wszelkich jego składnikach.

Leki przechodzą także wymagane testy, przeprowadzane już w pierwszych etapach produkcji. Suplement natomiast nie ma za zadanie leczyć, lecz uzupełniać różne braki w codziennej diecie.

W skład suplementów wchodzą zwykle witaminy, składniki mineralne oraz inne substancje odżywcze. Wprowadzenie suplementu diety do sprzedaży jest o wiele łatwiejszym procesem.

Od producenta wymaga się jedynie przedstawienia etykiety oferowanego suplementu i zgłoszenia projektu do Głównego Inspektoratu Sanitarnego.