usługi podatkowe poznań rehabilitacja luboń

Są osoby otyłe, które nie mają większego problemu ze swoją figurą – akceptują siebie takimi, jakimi są. Trzeba jednak mieć na uwadze, że zbyt dużą liczbę zbędnych kilogramów zawsze trzeba traktować jako problem, ponieważ może ona negatywnie odbić się na naszym zdrowiu.

Lekarze są pod tym względem zgodni – otyłość nie jest dobra dla naszego organizmu i należy z nią walczyć. Mało tego, uznaną ją nawet na jedną z chorób cywilizacyjnych.

Osoby posiadające konkretną nadwagę lub też klasyfikowane jako otyłe (są to dwa różne pojęcia) powinny się odchudzać. Nie oznacza to jednak, że na przykład jeśli ktoś o jeden kilogram przekracza normę, to powinien od razu go zrzucić.

Z odchudzaniem nie można przesadzać, ponieważ prowadzić to może do bulimii czy też anoreksji. Zbyt drastyczne diety albo niewłaściwie stosowane środki farmakologiczne mogą poważnie nam zaszkodzić.

Odchudzanie najlepiej konsultować z lekarzem, dietetykiem i trenerem. Musimy do niego podchodzić rozsądnie, bo zbędne kilogramy nie są jedynymi zagrożeniami, na jakie jesteśmy narażeni.

www.comid.pl